پنجشنبه - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
صفحه اصلی >> مقالات >> علمی >> چگونه بدون هیچ زحمتی مصرف ماشین‌های الکتریکی را کاهش دهیم

چگونه بدون هیچ زحمتی مصرف ماشین‌های الکتریکی را کاهش دهیم

بزرگترین ترس صاحبان ماشین‌های الکتریکی در دسترس نبودن سوخت نیست بلکه پیدا کردن یک جایگاه شارژ است. یکی از دلایل اصلی که ماشین‌های برقی زیاد محبوب نشده‌اند این است که رانندگان نگران هستند که نتوانند به مقصدشان بروند و برگردند.
در یک گزارش جدید، محققان برخی دردسرهای شارژ ماشین‌های برقی را شناسایی کردند. در ماشین های برقی اوضاع کمی متفاوت است و پس از اتمام سوخت (در این مورد الکتریسیته)، ابتدا باید یک جایگاه شارژ را پیدا شود و بعد برای مدت دست کم هشت ساعت باید انتظار کشید تا ماشین به طور کامل شارژ شود. روشن است که این شیوه نمی تواند ایده آل‌ترین روش برای شرایط مختلف باشد و در برخی موارد حتی غیر ممکن هم به نظر می‌آید.
نویسندگان گزارش، چهار ایستگاه شارژ در ورمونت را بازدید کردند، جایی‌که درصد بالایی از رانندگان خودروهای برقی وجود دارد. این تیم همچنین اطلاعاتی را در مورد این موضوع از مطالعات علمی، مقالات بازار تجارت و جستجوهای آنلاین جمع‌آوری کردند.
چند مشکل پدیدار شد. برخی از جایگاه‌های شارژ در گوشه پارکینگ هستند جایی که فقط یک ماشین می‌تواند خود را شارژ کند. این موضوع باعث شد تا برخی صاحبان ماشین‌های برقی با وجود شارژ کامل ماشینشان همچنان رغبتی برای ترک محل پارک نداشته باشند.
قوانین و مقررات حکم می‌کند که صاحبان ماشین‌ها وقتی شارژ ماشین پر شد نازل را جدا کنند. اما مشاهده این قوانین باعث کاهش تعداد ماشین‌های برقی می‌شود. اما برخی از فروشگاه‌ها به خاطر ترس از مسئولیت از جدا کردن نازل از ماشین برقی مشتری‌ها خودداری می‌کنند. در برخی ایالت‌ها جدا کردن نازل ماشین شخص دیگر ممکن است باعث شود که آن ماشین جریمه یا بکسل شود.
راه حل‌های عقلانی؟ نویسندگان پیشنهاد دادند که قرار دادن جایگاه‌های شارژ در بین نقاط پارک باعث می‌شود تا نازل به دو یا چهار ماشین برسد. حتی راه حل بهتر این است که یک شارژر اختاپوسی که قابلیت شارژ چندین ماشین را همزمان دارد نصب شود. ایجاد محدودیت زمانی برای شارژ عادلانه نیست زیرا برخی ماشین‌ها برای شارژ شدن زمان بیشتری نیاز دارند.
برخی از رانندگان کارت‌های حسن نیت دارند و به سایر رانندگان نشان می‌دهد که می‌توانند در ساعات معینی نازل را از برق بکشند. نویسندگان می‌گویند که در صورت نداشتن کارت حسن نیت هم باید کشیدن نازل از ماشینی که کاملا شارژ شده است قانونی باشد. بدون این تغییرات هم ممکن است ماشین‌ برقی جایگاه خاصی برای مشتاقانش داشته باشد اما برای مشتریان عادی زحمت زیادی حساب می‌شود.

 

 

مترجم: سعید علیزاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: