سه شنبه - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
صفحه اصلی >> مقالات >> اجتماعی >> چرا سخت کار کردن برای موفقیت ضروری است؟

چرا سخت کار کردن برای موفقیت ضروری است؟

موفقیت عبارت است از تعیین اهداف و دستیابی به آنها. این اهداف شامل کم کردن وزن، یادگیری نواختن یک آلت موسیقی، ایجاد درآمد از یک کسب و کار ، بهترین شدن در یک حرفه ی خاص در میان اشخاص دیگر است. راز موفقیت همان طور که اکثریت با آن موافق خواهند بود سخت کوشی است.
بدیهی است افراد موفق در جامعه تحسین می‌شوند.در بسیاری از مواقع انها تیترهای خبری در رسانه های اصلی را می‌سازند.هرچند این چنین افراد در جامعه زیاد نیستند. بسیاری از افراد هنوز در تلاش برای رسیدن به اهداف خود در زندگی هستند. بقیه همگی با هم زمانی که برای رسیدن به اهدافشان بدون موفقیت تلاش میکردند منصرف شدند. حقیقتاً بسیاری از مردم قادر یا مایل به کار سخت که برای آن ها موفقیت ایجاد کند نیستند.

آیا این کار سخت یا کار هوشمندانه است؟

برخی از افراد بر این باورند که فرد برای موفق شدن نیاز به باهوش بودن دارد نه سخت کوش بودن. با این حال افراد موفق از مواردی که نمی‌خواستند به دنبال پروژه ی خاص بروند روایت می‌کنند که خود را تحت فشار قرار دادند تا در هر حال به هدف خود برسند. به عنوان یک نتیجه آنها قادر به ایستادگی در میان جمعیت بودند. بنابراین این کار سخت است نه کار هوشمندانه که مسبب موفقیت است. در هر صورت بسیاری از افراد سخت کوش و موفق بسیار باهوش هستند.
قابل ذکر است بسیاری از مردم وقتی پیشرفتی به سمت هدفشان احساس نمی کنند و یا با تجربه‌ی کوچکترین خلل و سختی در اولین مراحل کار منصرف می شوند. برای مثال : افرادی برای کاهش وزن در هفته های اول کار با تمرین های ورزشی و رژیم های غذایی بسیار فشرده متأسفانه وقتی پیشرفتی نمی‌بینند منصرف می شوند . در طرف دیگر افراد سخت کوش در پی یافتن راهی برای عبور از موانعی که علت تسلیم شدن می شوند می کوشند . فراتر از اینها انها تلاش بیشتری می کنند حتی وقتی متوجه بشوند شانس ناچیزی دارند.

زندگی سخت است.

کار سخت و موفقیت به هم کاملاً مرتبط هستند زیرا که زندگی برای دشوار بودن طراحی شده است . هیچ چیز بر روی بشقاب نقره ای ارائه نشده است. این به این معنی است که مردم مجبورند به تلاش برای موفق شدن ادامه دهند. در معنای واقعی چالش های بسیاری در زندگی است که تنها افراد سخت کوش می توانند بر آنها چیره شوند. این شرح می دهد که چرا تعداد بسیار کمی از افراد موفق در جهان امروز وجود دارد.
برخی از کارهایی که باید انجام شود تا شخص موفق شود عبارت است از رفتن از طریق فرایند برنامه ریزی شده وبرخی آموزش و پژوهش. یکی دیگر نیز نگرش درست و طرز فکر در مورد اهداف خود است. بدون سخت کار کردن با این چیزها دست و پنجه نرم کردن بی فایده است . افراد اگر نتیجه ی کوچکی ببینند به جای دست برداشتن ترجیح می دهند تلاش کنند دقیقاً کار سخت لازم است تا یک شخص در زندگی اش موفق شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: