چهارشنبه - ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
صفحه اصلی >> خانواده >> بانوان >> ده خواسته زنان از همسران

ده خواسته زنان از همسران

دستورات ذکر شده مختص به زوج خاصی نیست. اینها ده چیز هستند که تعداد بسیار زیادی از شوهران شان می خواهند. توجه کنید؛ اینها خواسته های آنهاست نه نیاز روحی شان. از لحاظ فردی هر کس مسئول نیازهای عاطفی خویش است و باید آنها را پر کند. ما معتقدیم چهار نیاز روحی اساسی وجود دارد: نیاز به دوست داشتن و دوست داشته شدن، نیاز به تعلق داشتن، نیاز به داتشتن تصور ذهنی خوب از خود و نیاز به آزادی و اما خواسته های زنان از همسران:

۱- هر روز به او بگویید که دوستش دارید:

هر کسی دوست دارد تایید شود و بداند که اطرافیان او را دوست دارند. بهترین راه برای تایید همسرتان – که برایش بسیار مهم می باشد – این است که خیلی ساده هر روز به او بگویید دوستش دارید. گاهی دستانش را بفشارید و این جمله را زمانی که شما را بدرقه می کند بگویید.

۲- درک کردن و بخشش داشتن:

روزهایی هست که همسرتان اشتباهاتی انجام دهد یا کمتر به شما رسیدگی کند. همیشه به خاطر داشته باشید که هیچ کس کامل نیست. در این مواقع خواسته همسرتان این است که او را درک کنید و او خود را سزاوار بخشش شما می داند. بدانید که هیچ رابطه ای بدون بخشش دوام ندارد.

۳- گفتگو کنید:

نگذارید کار به جایی برسد که هیچ حرفی با همسرتان نداشته باشید. درباره بچه ها کارتان و حتی آب و هوا با هم صحبت کنید چرا که گفتگو نکردن اولین جرقه های یک رابطه سرد است.

۴- وقتی برای همسر و فرزندانتان اختصاص دهید:

این زمان به دست شما محقق می شود و باید کیفیت با هم بودن را بالا ببرید، یعنی تمام طرح ها و برنامه های آن روز را به میل آنها هماهنگ کنید. فقط خالی کردن برنامه روزانه برای با هم بودن کافی نیست، بلکه باید برای این زمان برنامه ریزی کنید و به خود ثابت کنید که برای عزیزترین های زندگی تان عشق و احترام قایلید.

۵- بیشتر به جای نه، بله بگویید:

عادت به منفی نگری و مخالفت شما را عزیزان تان دور می کند. در برابر بعضی خواسته ها نه نگویید. با گفتن همین کلمه ساده (بله) همسرتان را متعجب و خوسحال کنید.

۶- خوب گوش دهید:

می توانید همسرتان را با این مهارت عاشق تر کنید. همسر شما فقط گوش های شما را برای شنیدن نمی خواهد، بلکه باید با قلب به او گوش دهید و او را بفهمید.

۷- دلبستگی و مهربانی:

چقدر در طول روز به همسرتان می گویید لطفاً یا متشکرم؟ متاسفانه بعضی از زوجین فراموش می کنند با هم مهربان باشند و این کلید موفقیت را در زندگی از دست می دهند.

۸- بعضی از وظایف خانه و کودک را با هم تقسیم کنید:

یکی از مهمترین دعواهای زناشویی بر سر من همین مساله جزیی است. خرده کاری های خانه و بچه ها تنها مسایل همسرتان نیستند. چه خوب است کمی غرور و سبقه خانواگی خود را کنار بگذارید و با این کار زندگی شیرین تری داشت باشید. شاید اوایل ازدواج سخت باشد اما کم کم معجزه کمک به همسر را خواهید دید.

۹- اوقات فراغت و برنامه ریزی:

اگر همسر شما شاغل است، ساعات بیکاری او و اگر همسرتان شاغل نیست، خود به او مرخصی دهید. این روزها بگذارید او آزاد باشد و نگران بچه ها، شما، خانه، و… نباشد. بگذارید در این اوقات فراغت، به خود و خواسته های شخصی اش برسد.

۱۰- به او سفارش کنید و خود نیز مراقب سلامت روحی و جسمی تان باشید:

بسیاری از مردان مراقب سلامتی خود نیستند و برای همسران شان مشکل به وجود می آورند و این افراد به سلامتی طرف مقابل هم اهمیت نمی دهند. ولی به خاطر داشته باشید همسرتان نمی تواند مدام دنبال شما باشد. چرا که او همسر شماست نه مادرتان و خود نیاز به توجه دارد. پس به سلامتی خود و او اهمیت دهید.
منبع:کوچه ما شماره ۷.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: