یکشنبه - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
صفحه اصلی >> خانواده >> سلامت خانواده >> آب درمانی ژاپنی‌ها

آب درمانی ژاپنی‌ها

ساعت‌های اولیه صبح ساعت‌های طلائی هستند. کارهای زیادی قبل از شروع روز می‌توان انجام داد کشیدن (مالیدن) روغن، نوشیدن آب و لیمو، مسواک خشک، مدیتیشن، نماز خواندن و جا دادن برای یک ورزش سریع تماماً نمونه‌هایی از نحوه‌ی شروع روز سالم و تنظیم بقیه روز است. بعضی از علل قابل توجه وجود دارد که باید برخی از عادات سالم ژاپنی را اتخاذ کنیم. ژاپنی‌ها بیش‌ترین طول عمر را به عنوان یک ملت دارند و بسیاری از ژاپنی‌ها بیش از ۱۰۰ سال سن دارند. طبق گفته‌های ژاپنی‌ها ما باید آب درمانی ژاپنی که یکی دیگر از عادت‌های سالم است را به زندگی خود اضافه کنیم ژاپنی‌ها چندین دهه است که آب را به عنوان اولین چیز در صبح با معده خالی می‌نوشند.
آشامیدن آب به طورکلی برای سلامتی بدن مفید می‌باشد. آب منبع خوبی برای زندگی می‌باشد. برای هر سلول و عملکرد آن در بدن یک عنصر ضروری می‌باشد. زندگی بدون آب وجود ندارد مطالعات علمی در مورد اثرات آب آشامیدنی سال‌هاست انجام شده است.
آب درمانی ژاپنی‌ها چیست؟
طب سنتی ژاپن به دلیل مزایای طبیعی آب برای سلامتی نوشیدن آن را پس از بیدار شدن در صبح توصیه می‌کند.
برای چندین دهه نوشیدن آب بلافاصله پس از بیدار شدن (با معده خالی) یک عادت شناخته شده است. هر چند که نمی‌توانیم مطالعاتی در این مورد پیدا کنیم .
برای بیماری‌های جدی و همچنین بیماری‌های جزئیِ قابل درمان با آب درمانی، توسط جامعه پزشکی ژاپن مواد زیر پیدا شده است.
سردرد
بدن درد
مشکلات قلب
آرتروز
ضربان قلب سریع
صرع
چاقی
برونشیت آسم
مننژیت
ادرار و بیماری ها
استفراغ
گاستریت
اسهال
شمع ها
دیابت
یبوست
همه بیماری های چشم
اختلالات قاعدگی
گوش، بینی و گلو
مراحل درست برای درمان آب ژاپنی چیست؟ اگر مشکل کلیوی دارید یا مشکلات بهداشتی شدید، قبل از شروع درمان ژاپنی، با پزشک خود مشورت کنید. برای انجام این درمان، مراحل زیر را دنبال کنید.
بعد از این که بیدار شدید قبل از هر کاری حتی مسواک زدن، ۴ لیوان ۱۶۰ میلی لیتر آب (سرد نباشد) بنوشید.
پس از تمام شدن آب، می‌توانید دندان‌هایتان را بشویید، اما برای ۴۵ دقیقه غذا یا نوشیدنی نخورید.
پس از ۴۵ دقیقه شما می‌توانید به طور طبیعی غذا بخورید و از نوشیدنی‌های دیگر استفاده کنید.
پس از هر وعده غذایی یا میان وعده، هرگز تا ۲ ساعت غذا نخورید و چیزی ننوشید.
اگر شما بیمار یا سالمند هستید یا به این مورد نپرداخته‌اید، می‌توانید این روند را به تدریج شروع کنید و در نهایت به ۴ لیوان در روز برسانید.

توصیه می‌شود که این درمان ادامه دهید و این روند را در زندگی روزمره انجام دهید. چینی‌ها و ژاپنی ها تمایل دارند به جای آب سرد آب آشامیدنی خود را با وعده‌های غذایی خود بجوشانند. شاید وقت آن است که عادت های نوشیدن خود را اتخاذ کنیم؟ همچنین در آیورودا آنها به درجه حرارت نوشیدنی هایشان بسیار حساس هستند. آنها معتقدند مایعات نوشیدنی بسیار سرد و یا بیش از حد نگه داشتن آنها می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها را ایجاد کند.
چرا ما باید ژاپنی‌ها را باور کنیم؟
بعضی از علل قابل توجه وجود دارد که باید برخی از عادات سالم ژاپنی را اتخاذ کنیم. ژاپنی‌ها بیش‌ترین طول عمر را به عنوان یک ملت دارند و بسیاری از ژاپنی‌ها بیش از ۱۰۰ سال سن دارند.
درمان آب ژاپنی، شبیه به درمان آب در آیورودا، برای مدت بسیار طولانی وجود داشته است. در واقع، آب درمان ژاپنی بسیار محبوب است نه فقط در ژاپن، بلکه در سراسر جهان. همان طور که می‌دانید بدن ما از ۶۰ تا ۷۰ درصد آب تشکیل شده است. از این رو، هنگامی که مقدار آب در بدن ما کاهش می‌یابد، ما با مشکلات بهداشتی مواجه هستیم، چون اندام‌های ما نمی‌توانند بدون آب عمل کنند.
سلب مسئولیت
هرگز از این آب درمانی بیش از حد استفاده نکنید. مصرف بیش از حد آب در یک زمان کوتاه می‌تواند منجر به مسمومیت غذایی شود. این که چه چیزی می‌تواند به عنوان آب بیش از حد در نظر گرفته شود بستگی به عواملی مانند سن، سطح آمادگی جسمانی، وزن، شرایط آب و هوایی و غیره دارد. مصرف بیش از حد یک چیز خوب هم خوب نیست، و این قطعاً به آب درمانی ژاپن نیز برمی‌گردد.
آیا تا به حال در مورد درمان آب ژاپنی شنیده‌اید؟

 

 

the green creator برگرفته از سایت
مترجم: معصومه خداپرست ساربانلار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: