شنبه - ۱۳۹۸/۰۱/۰۴
صفحه اصلی >> خانواده >> بانوان >> رنگها درباره شما می گویند

رنگها درباره شما می گویند

پس از شناخت فرم های اندامی، چهره، اصول و قوانینی رنگ برای بررسی کاربرد رنگ لباس در ابتدا باید خصوصیات رنگی چهره را مشخص کنیم، یعنی چهره گرم است یا سرد. برای اینکه گرمی و سردی رنگ چشم مو، و پوست خود را معلوم کنید روبه روی آینه بایستید و دو رنگ آبی و قرمز را به نوبت جلوی چهره خود بگیرید و برای تان مناسب تر بود طبع شما سرد است. اگر با رنگ قرمز مطلوب تر بودید رنگ گرم مناسب تر است. ضمناً در انتخاب رنگ ها دقت کنید رنگ ها معمولاً جلوه گر رنگ های متضاد و همجوارشان هستند ( مربوط به چرخه رنگ ) بنابراین در انتخاب رنگ برای شخص مورد نظر باید ببینید چه رنگی از خصوصیات فرد را می خواهید جلوه دهید. برای این منظور سه روش اصلی برای ایجاد ارتباط رنگ لباس با شخص وجود دارد که عبارتند از : تکرار رنگ، تشابه رنگ و تضاد رنگ.

۱ـ تکرار رنگ :

رنگ انتخابی برای لباس با خصوصیات رنگی شخص، رنگ مو، رنگ چشم و پوست یکسان و تکراری است از رنگ مو، چشم و چهره. در این حالت پوشیدن لباس با شدت کمتر یا بیشتر از همان رنگ باعث می شود خصوصیات رنگی فرد بیشتر نمایان گردد. برای مثال اگر فردی که چشمان آبی دارد لباسی به رنگ نزدیک به چهره خود بپوشد ( یعنی آبی مات یا آبی زنده ) بهتر جلوه می کنند. در این روش رنگ پوست، مو یا چشمان فرد سرد است و برای لباس نیز از رنگ سرد استفاده شده است. بالعکس استفاده از رنگ های گرم در لباس برای افرا 

دی با خصوصیات رنگی گرم مناسب تر است.

۲ ـ تشابه رنگ :

در چرخه رنگ، رنگ های مشابه نزدیک یکدیگر قرار گرفته اند. برای مثال رنگ های قرمز، قرمز، بنفش و آبی ـ بنفش رنگ های مشابه هستند. اگر شخصی با خصوصیات رنگی پوست سرخ، مو و چشمان قهوه ای لباسی با رنگ زرد ـ نارنجی یا نارنجی بپوشد از تکنیک تشابه رنگ استفاده کرده است.

 رنگها درباره شما می گویند

۳ـ تضاد رنگ :

در این تکنیک، از رنگ های متضاد خصوصیات رنگی شخص، رنگ پوست، مو و چشم استفاده می شود. در این حالت رنگ مطلوب چهره، مو یا چشم را می توان با به کار بردن رنگ متضاد بیشتر نمایان ساخت. برای مثال : فردی با گونه های صورتی، با پوشیدن رنگ سبز بهتر جلوه می کند و بالعکس فردی با زردی چهره زیاد، با پوشیدن رنگ آبی یا بنفش چهره اش بیشتر نمایان می شود.

تزئینات و پوشش با روسری و شال :

گل های برجسته بر روی یقه به عنوان تزئیناتی برای یقه، دورکمر و همچنین آرایش مو امسال مد است. شما با روسری تان می توانید این گل ها و تزئینات را به راحتی بسازید. لباس های ساده و یکرنگ بپوشید و آنها را با روسری های رنگی با طرح های شاد و گلدار، دست کنید. می توانید به دست کیف تان نیز یک روسری زیبا با رعایت هارمونی رنگ ها در تابستان ببندید یا اینکه به جای کمربند در یک مهمانی عصر، از روسری ابریشمی زیبای تان کمک بگیرید یا روسری تان را دور گردن ببندید و یک گردن بند درشت رنگی را نیز روی آن بیندازید.
پیراهن های شب دکلته یا یک شانه مد امسال را می توانید با یک شال یا روسری بزرگ ست کنید و به راحتی شانه های خود را بپوشانید. با روسری تان بازی کنید. حتی روسری خود را می توانید به عنوان تاپ یا روبان استفاده کنید؛ فقط کافی است وقت بیشتری برای انتخاب و پوشش روسری و شال تان صرف کنید.

 رنگها درباره شما می گویند

روزهای گرم تابستان، روزهای روسری و شال های رنگی و زیباست. امسال در همه مجموعه های تابستانی روسری و شال یکی از عوامل مهم لباس است. اکثر لباس های خنک تابستانی با رنگ های روشن تک رنگ در همه مدل ها با روسری و شال همراه است.
در سال ۸۸ رزهای پارچه ای و تزئیناتی مانند پاپیون در بسیاری از لباس های زنانه کاربرد زیادی دارد. برای یک مهمانی عصر یا شب شما به راحتی می توانید از روسری های رنگی و زیبای تان کمک بگیرید و به لباس های تان زیبایی دیگری بدهید.

روسری های رنگی و شاد :

سال ۸۸ طرح های گلدار و تصاویر گیاهان به روشی نقاشی گونه بر روی روسری ها نقش بسته است. روسری هایی با نقش حیوانات هم در رنگ های روشن و براق مد است. روسری هایی با رنگ های شاد و طرح های گرافیکی نیز در هر فروشگاه روسری به چشم می خورد. این روسری ها با لباس های تکرنگ و مانتوهای سفید یا رنگ روشن بسیار زیبا می شود. اگر می خواهید ظاهری اسپرت و شیک پیدا کنید، مانتو شلوار تک رنگ را در رنگ های روشن انتخاب کنید و با یک روسری یا شال رنگی ست کنید. دستبندهای بزرگ و گردنبندی بلند با مهره های رنگی نیز به شما کمک می کند تا ظاهری کاملاً آراسته داشته باشید. روسری های ریشه دار نیز امسال مد است و از ریشه رنگی این شال و روسری ها برای تزئین بیشتر لباس استفاده می گردد.

چند توصیه دوستانه برای خانم ها در سه نوع اندام متفاوت :

زنان قد بلند

از کمربندهای پهن استفاده کنید، از پوشیدن دامن های خیلی کوتاه و بلند پرهیز کنید، بهتر است بلوز خود را داخل شلوار یا دامن بگذارید تا خط افقی کمرتان نمایان تر شود، لباس های نقش دار و طرح خطوط افقی بپوشید.
لباس های سر تا پا یکرنگ نپوشید، از گردنبند و گوشواره کوچکی استفاده کنید؛ کیف دستی کوچک حمل کنید، شلوار راسته بپوشید تاپ نپوشید، کفش پاشنه بلند نپوشید و از کفش های اندکی لژدار استفاده کنید.

 رنگها درباره شما می گویند

زنان قد کوتاه و ریز نقش

لباس های راه راه نپوشید، از لباس های رنگارنگ، ملزومات بزرگ و شلوار دمپا گشاد و یا پارچه های تا شده استفاده کنید، دامن های کوتاه با نقش و نگار بزرگ نپوشید، از لباس های یکرنگ و شلوار راسته و لباس تنگ و ملزومات کوچک استفاده کنید، خطوط عمودی و لباس های یقه هفت اندامتان را کشیده تر می کند، کفش کمی نوک تیز بپوشید، کفش پاشنه بلند بپوشید.

زنان چاق

لباس های یکدست و یکرنگ بپوشید، از کت و ژاکت بلند با دگمه های باز استفاده کنید، از روسری شالی استفاده کنید، گردنبند های دراز شما را لاغرتر می کند، کفش پاشنه بلند بپوشید، لباس یقه هفت و قلبی شکل شما را کشیده تر نشان می دهد، پالتوی بلند و بدون اپل بپوشید، از لباس های تیره رنگ استفاده کنید.
منبع:نشریه دنیای زنان، شماره ۵۱.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: