چهارشنبه - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
صفحه اصلی >> سازمان >> ورزش جزئی از برنامه زندگی هر مسلمان قرار بگیرد

ورزش جزئی از برنامه زندگی هر مسلمان قرار بگیرد

امام جمعه میامی با بیان اینکه در اسلام به مومنان به داشتن تنی سالم و با نشاط توصیه کرده است گفت: باید ورزش جزئی از برنامه زندگی هر فرد مسلمان قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، حجت الاسلام سید مرتضی موسوی به مناسبت هفته تربیت بدنی در جمع روحانیان مستقر، ورزشکاران و ورزش دوستان شهرستان میامی در محل کانون فرهنگی تبلیغی این شهرستان به بیان اهمیت ورزش در دین اسلام پرداخت و افزود: در بینش اسلامی ،تربیت و تقویت بدن و آمادگی همه جانبه آن مورد توجه است.

وی تصریح کرد: مطالعه تاریخ حیات رسول گرامی (ص) و ائمه اطهار علیهم اسلام و نیز صحابه و تابعین گرانقدر آنان نشان می دهد که آنان به ورزش و تربیت و تقویت بدن خود می پرداختند و در فعالیتهایی از قبیل مسابقه دو ،اسب سواری ،تیر اندازی و شنا شرکت می کردند.

موسوی با اشاره به ورزش های موجود در عصر حاضر یادآورشد:در حال حاضر لازم است جوانان ما باد بانشاط و سالم باشند چرا که عقل سالم در بدن سالم بوده و تحرک و نشاط عامل اصلی سلامتی است.

امام جمعه میامی تصریح کرد:حضرت علی(ع)بدلیل داشتن بدنی سالم و تنومند در برابر دشمنان از جمله عمربن عبدود می ایستاد و آنها را شکست می داد.

وی سلامتی و امنیت را نعمت های بزرگی دانست که همه باید برای حفظ آنها بکوشند و اظهار داشت: اگر انسان نیرو و قدرتی دارد باید از این نعمت در جهت پیشرفت در زندگی و برای جهان آخرت استفاده کند.

موسوی همچنین امنیت را نعمتی بزرگ دانست و گفت: بحمدلله میزان امنیت در ایران به میزانی است که آمریکا و قدرت های جهان از ایران وحشت دارند.

امام جمعه میامی دلیل اصلی عقب نشینی آمریکا از حمله به سوریه را حمایت ایران از این کشور اسلامی دانست و افزود: مقام معظم رهبری در ابتدای سال ۹۲ با جمله ای که فرمودند “اگر اسرائیل دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو را با خاک یکسان خواهیم کرد” موجب ترس و وحشت کشورهای غربی شدند.

وی در پایان ایران را کشوری با ۷۰میلیون بسیجی دانست و خاطر نشان کرد:ما جوانانی داریم که اگر آمریکا فکر حمله به ایران را داشته باشند با غیرت خودشان مقابل این دشمنان می ایستند همانگونه که در دفاع مقدس این کار را به خوبی انجام دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: