سه شنبه - ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
صفحه اصلی >> سازمان >> نخبگان فرهنگی در راستای رفع دغدغه های رهبری گام بردارند

نخبگان فرهنگی در راستای رفع دغدغه های رهبری گام بردارند

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: نخبگان فرهنگی و کارشناسان این عرصه باید با همسوئی و همراهی در راستای برطرف کردن دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی مقام معظم رهبری گام بردارند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان، حجت‌الاسلام علی شکری در نشست هم اندیشی نخبگان فرهنگی شهرستان دامغان افزود: نخبگان فرهنگی و کارشناسان این عرصه باید با همسوئی و همراهی در راستای برطرف کردن دغدغه‌های فرهنگی و اجتماعی رهبر معظم انقلاب اسلامی، تحلیل و شناخت راهبردهای مناسب جهت رفع چالش‌های فرهنگی جامعه گام بردارند.
وی تصریح کرد: نقش آفرینی گسترده‌ تر افراد متدین، فعالان فرهنگی و دلسوزان انقلاب اسلامی جهت تبیین هر چه بهتر و بیشتر ارزش‌های اسلامی لازمه امروز جامعه ما است.
شکری هدف از برگزاری این نشست را فراهم سازی شرایط برای سازماندهی یک کمیته یا جبهه فرهنگی انقلاب در استان سمنان عنوان کرد و افزود: در حوزه‌های فرهنگ عمومی و فرهنگ دینی شاهد بروز مشکلات و ناهنجاری‌هائی هستیم که باید از طریق این تشکل آنها را تعقیب، تحلیل و رفع کنیم.
عضو شورای فرهنگ عمومی استان سمنان تأکید‌ کرد: امروز نیازمند مشارکت همه نیروهای توانمند این حوزه برای تحلیل صحیح و چاره‌اندیشی مشکلات این عرصه بالاخص در مباحثی همچون شناخت کامل تمدن اسلامی، الگوی ایرانی و اسلامی، سبک زندگی دینی و علوم انسانی اسلامی هستیم.
مدیر‌کل تبلیغات اسلامی استان سمنان افزود: گستره وسیع فعالیت رسانه‌ها سبب شده فضای تأثیرگذاری و تأثیر‌پذیری در جامعه به‌شدت فعال شود به‌طوری که امروز دورترین افراد نزدیک ترین اشخاص به ما هستند.
شکری خاطر‌نشان کرد: فضای رسانه‌ای گسترده می‌تواند ارتباطات علمی و فرهنگی قوی را ایجاد کند و در نقطه مقابل با وجود ماهواره و اینترنت امروز دشمن به قلب خانه‌ها و خانواده ما نفوذ کرده‌است.
وی با بیان اینکه رصد و شناخت جریانات فرهنگی پیرامون وظیفه اصلی نخبگان این حوزه است، گفت: متأسفانه به‌دلیل ارتباط ضعیف مراکز تحقیقاتی و اطلاعاتی با نهاد‌های متصدی امور فرهنگی، نقاط آسیب برای ما به صورت کامل مشخص نیست.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان خاطرنشان کرد: این در حالی است که هنگامی می‌توانیم تصمیمات درستی بگیریم که بدانیم چه جریان فرهنگی با چه هدفی در چه منطقه‌ای مشغول به فعالیت است.
نشست نخبگان فرهنگی استان سمنان با حضور مدیر‌کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، امام جمعه موقت دامغان، روسای آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، دانشگاه‌های پیام نور و علمی‌کاربردی و برخی مدیران فرهنگی دامغان درسالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: