شنبه - ۱۳۹۸/۰۱/۰۴
صفحه اصلی >> سازمان >> مبلغان درجهت تقویت فرهنگ دینی گام بردارند

مبلغان درجهت تقویت فرهنگ دینی گام بردارند

محقق و پژوهشگر علوم حوزوی گفت: در جهت تقویت و گسترش فرهنگ دینی و اسلامی گام بردارند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان، حجت‌الاسلام محمود اکبری در کارگاه آموزشی تخصصی ویژه مبلغان دینی در دامغان افزود: مبلغان سفیران فرهنگی جامعه هستند و از یک رسالت و جایگاه ویژه ای برخور دارند.
وی بیان مسائل شرعی را مهمترین وظیفه مبلغان ذکر کرد و افزود: منابر هنوز هم از تاثیر گذارترین رسانه های حال حاظر است که توانسته جایگاه خود را حفظ کند.
این محقق و پژوهشگر تصریح کرد: باید کوشید سطح آگاهی جامعه را با بیان احکام ارتقاء دهیم و شیوه های جذاب سازی بیان احکام از سوی مبلغان به آن پرداخته شود.
اکبری خاطرنشان ساخت: احکام نماد بندگی و چگونه زیستن است و در احکام موارد حلال و حرام برای مسلمانان تشریح می‌شود که از این راه مسلمانان با مسائل شرعی بیش از گذشته آگاه می شوند.
وی یادآور شد: احکام مجموعه ای از حدود الهی است و به تمام نیازهای فردی و اجتماعی یک انسان پاسخ می‌دهد و مبلغات باید در این راستا با آگاهی و اطلاعات کامل مسلمانان را با بیان مسائل دینی آشنا سازند.
این محقق و پژوهشگر علوم حوزوی تاکید کرد: احکام ضابطه شرعی است که از سوی احکام الهی بیان می‌شود و مبلغان با توجه به رسالتی که دارند باید بکوشند با بیان مسائل شرعی مردم را آگاه کنند.
دوره تخصصی آموزش مبلغان از سوی معاونت پژوهشی حوزه های علمیه برادران امام باقر(ع) و امام صادق(ع) و با همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دامغان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: