شنبه - ۱۳۹۸/۰۱/۰۴
صفحه اصلی >> سازمان >> پیشینه و جایگاه >> پیشینه و جایگاه حقوقی و قانونی

پیشینه و جایگاه حقوقی و قانونی

با توجه به گستردگی فعالیت‌های تبلیغی و ضرورت توجه به مؤلفه‌های فرهنگ دینی و توسعه آن در سطح کشور، طی حکمی از سوی حضرت امام (ره) سازمان تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۶۰ تأسیس و رئیس وقت این سازمان منصوب گردید.

فرازهایی از حکم حضرت امام (ره) در سال ۱۳۶۰:

ـ تبلیغات که همان شناساندن خوبیها و تشویق به انجام آن و ترسیم بدیها و نشان دادن راه گریز و منع از آن است از اصول بسیار مهم اسلام عزیز است.
ـ انشا‌ء الله در محدوده توانتان نقاط کور و مجهول را برای مردم شریف ایران و جهان اسلام باز و  روشن نمایید و راه مبارزه علیه دشمنان اسلام را به مردم و بخصوص جوانان سلحشور نشان دهید.
ـ این مسئله که نظام در اهداف خود جدی است و با هیچ کس شوخی ندارد و در صورت به خطر افتادن ارزش‌های مردمی با هر کسی در هر موقعیت قاطعانه برخورد می‌نماید باید به عنوان یک اصل خدشه ناپذیر برای تمامی دست‌اندرکاران و مردم تبلیغ گردد.

فرازهایی از حکم مقام معظم رهبری (دام عزه) در سال ۱۳۷۱:

ـ بر همه مسئولان محترم آن سازمان و بر همه دست‌اندرکاران تبلیغات اسلامی لازم است به دشمنی‌های بی‌درنگ استکبار با اسلام ناب، توجهی هوشمندانه داشته و ترفندهای آنان را برای تحریف حقایق و زشت نشان دادن چهره‌های پاک این آئین مقدس، به درستی بشناسند و فراخور تلاش بی‌امان دشمن کمر به تبیین حقایق اسلام و معرفی این آئین نجاتبخش ببندند.
ـ شما امروز با ابزارها و شیوه‌های بسیار پیشرفته دشمن و تبلیغات گسترده و امکانات بی‌حدوحصر که در کینه‌توزی با اسلام و معارضه با بیداری اسلامی به کار می‌رود، روبرو هستید و باید از همهز توکل و توان مقدس خود و ظرفیت علمی و تبلیغی کشور و به خصوص  حوزه‌های علمیه بهره‌ گیرید و وظیفه تاریخی خود را که بی‌شک با نصرت الهی و پیروزی حق همراه خواهد بود به بهترین شیوه به انجام رسانید.

فرازهایی از حکم مقام معظم رهبری (دام عزه) در سال ۱۳۸۰:

ـ هدف عمده سازمان تبلیغات اسلامی آن است که اندیشه تابناک اسلام را در همه زمینه‌های مورد نیاز، در معرفی دید روشن‌بینانه عموم مردم، بخصوص جوانان قرار دهد.
ـ امروزه با توجه به گستردگی و تنوع ابزارهای ارتباطی، تبلیغ همه جانبه دین تلاش گسترده و نگاه همه‌جانبه و بینش وسیع و نافذ و انسان‌های مجرب و کارآزموده را می‌طلبد. در این راه دانش، هنر، فن‌آوری و تازه‌های روز به روز جهان ارتباطات  باید بهره گیرد.
ـ نسل جوان ایران اسلامی ذخیره سرشاری از ایمان و شوق و طراوت و استعداد است، مسئولان تبلیغات دینی کشور باید پاسخگوی این ظرفیت و نیاز عظیم باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: