شنبه - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷

دفتر ریاست

دریک نمای کلی، دفتر ریاست سازمان تبلیغات اسلامی متصدی طیف خاصی از وظایف اداری است که اهم آن را می‌توان در سه عنوان و به شرح ذیل بیان نمود:

۱- برقراری ارتباطات اجتماعی با ریاست سازمان

۲- برقراری ارتباط ریاست با اجزا و دوایر سازمانی

۳- پیگیری و هماهنگی دستور کار سازمان در حوزه ریاست

در توضیح برقراری ارتباطات اجتماعی با ریاست سازمان باید گفت لزوم رعایت مسائل و روش‌های برخورد با مردم آنچنان که در حکومتی اسلامی لازم الاجرا می‌باشد. رسیدگی دلسوزانه و از سر امانت به نامه‌های مردمی و درخواست‌های ملاقات و موارد مشابه را حائز اهمیت ویژه می‌نماید.

در این راستا بسیاری از اصلاحاتی که توسط ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی به خود جامه عمل می‌پوشد؛ پیرو کارهای کارشناسی انجام شده روی همین نوع از اطلاعات واصله به سازمان می‌باشد. با در نظر گرفتن اهمیت آنچه به اطلاع شما رسید دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی روال‌های کاری دقیقی را طراحی و در دستور کار خود قرار داده است تا با رسیدگی دقیق به آنچه مخاطبان اجتماعی مد نظر دارند وظیفه شرعی و قانونی خود را به نحو احسن و اکمل به انجام رساند.

در توضیح دومین بند از وظایف دفتر ریاست یعنی: برقراری ارتباط ریاست با اجزا و دوایر سازمانی می‌توان این گونه توضیح داد که با توجه به گسترش و تنوع وظایف روزمره معاونت‌ها و دوایر سازمان، تعدد موسسات تخصصی وابسته به سازمان و فراوانی مسائل و معضلات قابل پیش‌بینی یا غیر منتظره‌ای که در حین انجام طرح‌های در دست اجرا حادث می‌شوند. همچنین جهت پیگیری امور خاص و نیز تداوم نظارت متمرکز بر کار مسئولین زیرمجموعه سازمان تبلیغات اسلامی لازم است تا مستمراً نشست‌های میان مقام ریاست سازمان و مسئولین آن برحسب برنامه‌های از پیش اعلام شده یا جلساتی که با در نظر گرفتن فوریت‌ها تشکیل می‌شوند برگزار گردد. دفتر ریاست سازمان وظیفه دارد تا با تنظیم برنامه ملاقات‌ها و اعلام مستمر آن به مسئولین مورد نظر این نوع ارتباطات را به بهترین شکل برقرار نماید.

اما درباره بند سوم، یعنی پیگیری و هماهنگی دستور کار سازمان در حوزه ریاست، از آنجا که سازمان تبلیغات اسلامی یکی از مهمترین دستگاه‌های متولی امور دینی و فرهنگی در کشور می‌باشد و با در نظر گرفتن جنبه وجودی آن که از نهادهای جمهوری اسلامی محسوب می‌شود. لازم است تا ریاست سازمان شخصاً شرح وظایفی را که به لحاظ اهمیت، توسط رهبر معظم انقلاب تبیین و اعلام می‌گردد به شکل مستمر و در سطوح مختلف دنبال نمایند.

دفتر ریاست سازمان تبلیغات اسلامی موظف است تا نسبت به برقراری ارتباط با مسئولین و ادارات کشوری بر حسب نیاز در هر مورد اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: