یکشنبه - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
صفحه اصلی >> سازمان >> معرفی واحدها >> روابط‌عمومی

روابط‌عمومی

حرکت روابط عمومی آن چنان که استنباط میشود انجام عمل طرح‌ریزی شده‌ای است جهت اتخاذ مطلوب عموم جامعه برای یک سازمان به بیان دیگر: تلاشی است آگاهانه برای برانگیختن یا تحت تاثیر قرار دادن مردم از طریق ارتباط مستمر و مناسب تا از این رهگذر پیرامون سازمان مثبت بیاندیشند. به آن احترام بگذارند، حمایتش کنند و در نهایت در مواقع لزوم همراهش باشند.

این اهداف عالی تنها زمانی میسر می‌گردد که کارگزاران روابط عمومی یک سازمان ضمن آشنایی با اصول محکم و علمی این رشته هنری که از آن به عنوان هنر هشتم نام برده می‌شود با بکارگیری ابزار و امکانات بالقوه فرهنگی، هنری نیروی عظیمی را در جهت نیل به اهداف و آرمان‌های ثبتی و اساسی آن سازمان بیافرینند تا بتوانند با کمک آن مجموعه افکار عمومی مورد نظر و برنامه‌ریزی شده را متاثر از خود گردانند. جهت ادای بهتر این مطلب و بیان روشن‌تر کارکردهای مطلوب اداره روابط عمومی مهمترین موارد مورد نظر را می‌توان به شرح ذیل توصیف نمود:

اطلاع‌رسانی، افتتاح و ترغیب، مشارکت، وحدت و انسجام آنچه در حیطه اطلاع‌رسانی قابل ذکر است: ارائه خبر، اطلاعات و تحلیل‌ها از مجموعه عملکرد سازمان به گروه‌های دورنی و بیرونی آن و از این گروه‌ها به مدیریت سازمان، آنچه در حیطه اقناع و ترغیب قابل ذکر است؛ اینکه باید از طریق استدلال، بحث و جذابیت‌های احساسی مردم را به داشتن باورها و انجام رفتارهای مورد نظر سازمان رهنمون شد.

در توضیح مشارکت باید گفت: این منظور با ترغیب افکارعمومی به ایفای نقش در تحقق اهداف سازمان حاصل میشود. و در نهایت باید به اصل وحدت و انسجام اشاره نمود که در توضیح آن باید گفت بهم پیوستن و یکپارچه‌ کردن سازمان باجامعه، به صورتی که هریک مکمل دیگری باشد هدف از مدنظر قرار دادن این اصل است. به دیگر سخن یک اداره روابط عمومی موفق و کارآمد عبارت است از مجموعه‌ای که با هنر، دانش اجتماعی، تجزیه و تحلیل روندها و پیش‌بینی پیامدهای آنها، ارائه مشورت به مدیریت سازمان و نهایتاً اجرای برنامه‌های طرح ریزی شده و عملی که هم در خدمت منافع سازمان باشد. و هم در خدمت عموم مخاطبان آن سازمان باشد. این مجموعه بر آن است تا با پایبندی به اصول علمی و روش‌های برگزیده‌ای که پیش از این خلاصه‌ای از آن به نظر گرامی شما رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: