جمعه - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
صفحه اصلی >> ویژه >> ویژه نامه میلاد امام موسی کاظم (ع)

ویژه نامه میلاد امام موسی کاظم (ع)

خوش به سعادت واژه‏هایی که از زیارت میل ه‏ای بی‏گناه می‏آیند؛ از ملاقاتِ نواهای مغمومی که عطر تلاوت آینه‏ زار را بر قلب‏های نقره‏گون می‏گستراند! خوشا قطره‏ های بلورین اشک برای بدرقه دریا دلی از تبار نورهای یکپارچه! و ما سوگوار توایم، ای که نجواهای رقّت‏انگیز شبانه‏ات، بند بند تن زندان‏ها و زندان‏های تن را به لرزه در آورد.
سوگوارِ تو که بادهای سمّی مخالف، اوقات رویش را از تو باز نستانْد، حاشا که تراکم شکنجه گاه‏ها، تناسب اندام نیایشت را به هم بریزد! شکیبائی‏ات را آئین‏ها و کتیبه‏ های مقدّس حک کرده‏اند.
آری! بازوان قوی تقواست که تنگناهای دنیا را این‏چنین به زنجیر می‏کشاند. استقامت تو در تسلسل زندان‏ها، فلسفه بافی فرومایگان و مترصدان را باطل کرد. لاطائلاتِ نسنجیده دونان را پشت سر می‏ریختی و آن‏گاه، تکبیره‏الاحرامِ آزادی، پیکره سکوتِ زندان را می‏شکست.
یا موسی بن جعفر علیه‏السلام تمثالِ دنیا در قاب حقیقت به چشم تو بیش از دیگران آشنا بود که: «الدّنیا سجن المؤمن»
تو با تسبیحی از سپاسِ شبانگاه، روزهای مانده را زنجیروار به عروج تازه می‏رساندی و به تدریج، پاره‏ هایی از ملکوت را بر جزایرِ تنهایی انسان ریختی تا این‏که کنار خزان‏زدگیِ عاطفه‏ های بغداد، با دستانی از بهار، مشیّت شیرین را در آغوش کشیدی.
یا باب‏الحوائج! هنوز قصیده کوهپایه‏ های روح‏انگیز و دامنه‏ های فَرَح‏ریز از طبیعتِ ترتیل‏ گونه اشک‏هات می ‏تراود.
«اللهم صَلِّ علی المُعَذَّبِ فی قَعْرِ السُّجون و ظُلَمِ الْمَطامیرِ ذی السّاقِ الْمَرضُوضِ بِحِلَقِ القُیُود؛ خدایا! درود بفرست بر شکنجه شده در قعر زندان‏ها و تاریکی چاه‏ها؛ همو که ساق پای نازنینش بر اثر حلقه‏هایِ زنجیر کوبیده شده بود»

 

ویژه نامه میلاد امام موسی کاظم (ع)- تبیان استان سمنان

گوشه هایی از مکارم اخلاقی امام کاظم علیه السلام
مناظرات امام کاظم علیه السلام
کاظم الغیظ (ع) و سیاست
عبد صالح ، کانون حکمت و اندیشه
امام کاظم (ع) اسوه ظلم ستیزی
امام کاظم(ع)؛ تجلی سخاوت بی پایان علوم

یک نظر

  1. سلام وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: