جمعه - ۱۳۹۸/۰۱/۰۳
صفحه اصلی >> ویژه >> ویژه نامه شهادت جناب عمار – تبیان استان سمنان

ویژه نامه شهادت جناب عمار – تبیان استان سمنان

سماء بن حکیم می گوید: ما در جنگ صفین در سپاه علی علیه السلام در زیر پرچم عمار یاسر با دشمن می جنگیدیم. نزدیک ظهر شد. در این هنگام ، مردی از سپاه امیرالمؤمنین(ع) به پیش آمد و گفت: عمار یاسر در میان شما کیست؟
عمار گفت: من هستم.
او گفت: من هنگامی که از خانه بیرون آمدم ، اطمینان داشتم که ما در مسیر حقیم و معاویه و طرفدارانش بر باطل و گمراهی هستند، تا شب گذشته نیز، همین عقیده را داشتم.اما دیشب دیدم که اذان گوی ما و اذان گوی معاویه، هر دو بر یکتایی خدا و نبوت پیامبر(ص) گواهی می دهند، به شک افتاده و نزد علی(ع) رفتم و ایشان به من فرمود: آیا عمار را ملاقات کرده ای، برو و از او بپرس و از گفته اش پیروی کن. عمار ، پس از سخنان آن مرد، روشنگری خود را با سخنان مفصلی به انجام رساند و او را به اردوگاه امیرالمؤمنین(ع)، بازگرداند.در طول جنگ صفین، عمار، در هر نقطه ای که احساس می کرد ، برای سپاه علی(ع) شبهه و سؤالی بوجود آمده است، فورا در آن نقطه حاضر می شد و با بیانی رسا و روشنگرانه، حقایق را برای مردم روشن می ساخت و در همان جنگ نیز به فیض شهادت، نائل گردید.
حضرت علی(ع) بعدها و در اوج جنگ نهروان، غصه و ناراحتی خود را از جای خالی عمار ، بیان می فرمود که: “أین عمار”(کجاست عمار؟…)
یکی از اساسی ترین نیازهای جامعه،روشنگری عمارگونه ی خواص و حضور در صحنه ی آنان برای دفاع از ولایت است.متاسفانه غبار شبهه و سختی راه، تعدادی از بزرگان و نخبگان را نیز دچار تردید کرده است .باشد تا عمارگونه، در صحنه باشیم و با همه ی توان، در راه روشنگری جامعه و ادای تکلیف در دفاع از انقلاب مظلوم، بکوشیم.

 

ویژه نامه شهادت جناب عمار – تبیان استان سمنان

 

زندگی نامه عمار بن یاسر
چرا “این عمار”؟
عمّار کیست ؟ منظور از (( أینَ عمار )) چیست ؟!
طرح جمله معروف أینَ عماربا چه پشتوانه‌ای بود؟
بازخوانی نقش عمّار یاسر در جنگ صفین
گفت‌وگو با حجت‌الاسلام دکتر محمدرضا جباری: شیوه صحیح «عمار بودن»
تقویم: شهادت عمار یاسر در جنگ صفین
شهادت عمار یاسر
عمار بن یاسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: