شنبه - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
صفحه اصلی >> بیانات >> سخن بزرگان >> سخنان بزرگان درباره‌ی جایگاه و مقام

سخنان بزرگان درباره‌ی جایگاه و مقام

مقام نیست که انسان را می سازد، بلکه انسان است که مقام را می سازد. برده می تواند مردی آزاد باشد، جبار و خود کامه [ هم ] می تواند برده باشد؛ این خود ماییم که مقام و موقعیت را پست یا عالی می سازیم.((ف او.رابرتسن))

اگر یک معاون و یا قائم مقام به گونه ای قلبی نپذیرد که مدیر مافوق او، دانسته‌های تجربه‌هایش بالاتر از او است، هرگز نمی تواند خدمتگزاری درست باشد.((آندره موروا))
مرد اگر نمی خواهد در مرحله ی عشق و محبت خسته شود، باید با حسن نیت، اهمیت مقامی را که عشق در زندگانی و حیات یک زن دارد درک کند.((آندره موروا))

برای افرادی که مراحل کمال را طی می‌کنند، قانون، بیشتر روشی است برای جستجوی برابری، راستی، خوبی و غیره تا امنیت مالی، نیکویی، مقام، ارزش، حاکمیت، مردانگی و مانند آن.((آبراهام مازلو))

انسان به هر میزان از مقام برتری برخوردار باشد، باید به همان نسبت از بسیاری از چیزها چشم پوشی کند.((فرناندو پسوا))

در هماهنگی جهان طبیعی و مصنوعی، طبیعی بودن، از روان شایسته و بلند مرتبه ی انسانی شکل گرفته است.((فرناندو پسوا))

آن که در جایگاه نخست است، حتماً دارای نقش نخست نیست. چه بسیار پادشاهان که از سوی وزیرانشان و چه بسیار وزرا که از سوی منشی هایشان اداره می شوند.((گوته))

اگر در مرتبه ی نخست، کامیاب نشدید، تلاش خود را بکنید و دست از هدف برندارید.((ویلیام هیکسون))

حکیم در مقام منجم، مادام که ستارگان را بر فراز سر خویش حس نمی کند، نگرش اهل شناخت را ندارد.((نیچه))

آن کس که خویشتن را تحقیر می کند، در مقام تحقیرگر به خویشتن احترام می گذارد.((نیچه))

بسیاری از مردم از نظر شخصیت مادی به اوج کمال می رسند، اما عقل آنها به این مقام عادت ندارد و بسیاری از آدمهای دیگر برعکس.((نیچه))

جهان در نظر آن کس که به مقام رفیع انسانی نایل گردد، غنی تر می شود؛ وسوسه و جذبه های حرص و ولع افزایش یافته و برای انسان دام می گسترند. همچنین، انواع گوناگون تحریکها، لذتها و دردها بیشتر می شوند.((نیچه))

من خیال می کنم که هیچ چیز مانع از آن نیست که یک دیپلمات خوب تبدیل به بازیگر عالی شود، جز نگرانی از مرتبه و وقار.((نیچه))

همه‌ی ابهت مقام برای کسانی که در جستجوی معنا هستند، شکوه و بزرگی ندارد.((بلز پاسکال))

بشر امروز در پرستش بتان می زید؛ بتان عرصه ی اخلاق، بتان گستره ی سیاست، بتان عرصه ی فلسفه. خدایانی کاملاً باطل که خود آنها را بر ساخته آنگاه پرستیده اند. از این روی از راه راست بیراه گشته و همواره بر این باور پا می فشرده و از آن چنان جانبداری کرده تا اینکه به فرجامش رسیده اند؛ جایگاهی که از همان ابتدا به نیستی و فنا چشم داشت.((نیچه))

شاگرد بودن، از مقام تان نمی کاهد. به راستی، شاگرد بودن در دنیا، توانایی هایی به شما می دهد که برای افرادی که آماده ی پذیرش این نقش نیستند، نادیدنی است.((شری کارتر اسکات))

اگر زمانی مقام تو پایین آمد، ناامید مشو. زیرا آفتاب هر روز هنگام غروب پایین می رود و بامداد روز دیگر بالا می آید.((افلاطون))
ریاست و مقام مثل کوه است؛ بالا رفتن از آن دشوار، ولی پایین آمدن از آن بسیار آسان است.((ریواردل))

هر سخن جایی و هر نکته مقامی دارد.((مثل فارسی))

مقام و منصب، قدرت رهبری ندارد، بلکه رهبر عامل ایجاد مقام و منصب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: