چهارشنبه - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴
صفحه اصلی >> آموزش >> هنر خانه داری >> چگونه کفش پاشنه بلند انتخاب کنیم

چگونه کفش پاشنه بلند انتخاب کنیم

چگونه کفش پاشنه بلند انتخاب کنیم

بدترین لحظه زمانی است که بفهمید نمی توانید کفش های پاشنه بلندی که ماه ها آرزوی آن را داشته اید، بپوشید. کفش های پاشنه دار ممکن است شما را قد بلندتر، لاغرتر و فریبنده تر نشان دهد؛ اما آنها می توانند باعث آزردگی پا و درد کمر و پشت شما شوند. پاشنه های بلندتر از ۵ اینچ (۱۲٫۷ سانتی متر) باعث کج شدن لگن شما به سمت جلو و فشردگی اندام شما می شود که حقیقتا بسیار مضر است. در این چگونه توصیه هایی برای خرید کفش پاشنه بلند داریم.

چگونه :

۱: اطمینان حاصل کنید که سایز کفش مناسب را انتخاب کردید. بر روی ورقه ای کاغذ بایستید و اطراف کفشتان را خط بکشید، سپس گرداگرد پای بدون کفش و برهنه خود را خط بکشید. ممکن است دریابید که بخش هایی از پای شما از کفش پهنتر و عریض تر است. معمولا فروشنده به شما می گوید که کفشی که اندکی تنگ است، با پوشیدن بهتر می شود، اما اگر کفشی در مغازه اندازه پای شما نیست، بهتر است آن را نخرید.
مطمئن شوید که قوس کفش اندازه پای شما است.

۲: به دنبال کفش هایی باشید که بندهای آن دور ساق پایتان بپیچد تا پشتیبان و تکیه گاهی را برای پای شما فراهم کند.

۳: پاشنه کفش خود را خردمندانه انتخاب کنید. واضح است که کفشی با پاشنه نیم اینچی (۱٫۲ سانتی متر) راحت تر خواهد بود، اما ممکن است که مانند کفش تخت و بدون پاشنه به نظر برسد. کفش هایی که پاشنه گوه ای و پاشنه یکدست لژدار دارند، بسیار خوب است زیرا از آنچه که واقعا هستند، بلندتر به نظر می رسند؛ هرچه پاشنه عریض تر و پهن تر باشد، بهتر است، زیرا باعث تعادل بیشتر می شود.

خرید کفش پاشنه بلند , راهنمای خرید کفش مجلسی

۴: از پوشیدن پاشنه های تیز نوکدار خودداری کنید؛ فشاری که این نوع کفش ها بر روی پنجه پای شما وارد می کند، باعث فشار به ناخن های پا و صدمه رساندن به ریشه و اصل ناخن می شود که می تواند موجب تغییر رنگ ناخوشایند ناخن های پا شود.

۵: کفش های پاشنه دار را در طول روز یا شب بپوشید، اما هرگز به طور مداوم در سرتاسر روز و شب از آن استفاده نکنید. انجمن متخصصین حفاظت از پا و پزشکان متخصص پا توصیه می کنند که پا تا آنجایی که ممکن است، باید کشیده و راحت باشد.
کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع : dukht.com

۳۹ نظرات

 1. تشکر از سایت بسیار خوب و مفیدتون

 2. من بقصد افزودن اطلاعاتم هم مطالعه میکنم عالی بود موفق باشید

 3. مطالبی که در سایت به اشتراک میزارید بسیار جامع و مفید می باشد

 4. مقالات بیشتری در این زمینه قرار بدید تا مطالعه کنیم متشکرم

 5. من از خوندن مطلب فوق بسیار لذت بردم بیشتر از این مطالب در وبسایتتون قراردهید.

 6. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و
  امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

 7. ممنون از مطالب بسیار خوبتون

 8. متشکر از محتوای مفید سایتتون

 9. طراحی سایت خوبی دارید موفق و پیروز باشید

 10. خیلی عالی بود
  ممنون بابت سایت عالیتون

 11. وبسایت جذابی دارید موفق باشید

 12. جالب بود اطلاعات مفیدی بود

 13. نکات آموزشی خوبی دادین سپاسگزارم

 14. مقالات بیشتری در این زمینه قرار بدید تا مطالعه کنیم متشکرم

 15. اگه به صورت مداوم کفش کتانی پا کنیم اتفاق خاصی میفته ؟

  • با سلام خدمت شما بزرگوار
   دقت بفرمائید کفش از اجزاء زیر تشکیل شده

   رویه
   تخت بیرونی
   کف‌های داخلی قابل تعویض
   مغزی: باریکه چرمی نوارمانند که میان زیره و رویه? کفش دوخته می‌شود.
   توکاری: کاغذ یا مقواهایی که برای کلفت نشان دادن زیره، میان کف و زیره کفش چسبانده می‌شود.
   پاشنه
   زیرپاشنه‌ها
   زیرپاشنه‌‌های گتر
   ساق‌پوش
   به نوعی پاشنه کفش که با چرم و میشَن (چرم بز) و مانند آن ساخته بشود «نعلَکی» می‌گویند.

   با توجه به مشخصات گفته شده باید پرسید مشخصات کفش مناسب چیست؟ در پاسخ به این سوال هم باید گفت:

   شما شنیده‌اید پای انسان قلب دوم اوست. بسیاری از گذشتگان بر این باور بودند که نقاط خاصی از کف پا نمایانگر سلامت بخش‌هایی از بدن است و نیاز به مراقبت زیادی دارد تا در همه حال، انسان آرامش داشته‌باشد. برای انتخاب کفش باید راحتی و سلامت پا را حتما در نظر گرفت.

   ۱)کفش مناسب کفشی است که هنگام پوشیدن طولانی‌مدت، پا را تحت فشار قرار ندهد.

   ۲)هنگام انتخاب کفش‌ در نظر داشته‌باشید انگشتان پایتان دچار تغییر حالت نشوند و یا کناره‌های پایتان تحت فشار ناشی از کفش قرار نگیرند.

   ۳) سعی کنید کفشی را که انتخاب می‌کنید تنها جنبه زیبایی نداشته‌باشد بلکه از هر لحاظ مانع آسیب دیدنپای شما در برابر گرما، سرما و ناهمواری‌های زمین باشد.

   ۴)به موقعیت و شرایط خودتان هنگام خرید کفش دقت کنید.

   ۵)در نظر گرفتن بیماری‌هایی مثل دیابت ممکن است انتخابتان را محدود کند ولی در نهایت با آگاهی بر بیماری و شرایط حاکم بر شما، یک انتخاب صحیح انجام خواهید داد.

   ۶)در دوران بارداری کفش‌هایی به پا کنید که فشار زیادی بر پا و ناحیه پشت شما وارد نکند مثل کفش‌های راحت و تختی که جنس و بافت نرمی دارند.
   معمولا در این دوران، بین نیم تا یک نمره، تغییر سایز خواهید داشت که با توجه به این تغییر باید کفشی مناسب انتخاب کنید.

   ۷)اگر از کمردردهای مکرر رنج می‌برید،‌حتما با توجه بیشتری کفش‌هایتان را انتخاب کنید و سعی کنید کفش‌های طبی به پا کنید زیرا این کمردردها گاهی از عواقب پوشیدن کفش‌های نامناسب و غیر استاندارد است.

   ۸)اگراضافه وزن دارید، پوشیدن کفش‌های تخت و راحت به شما توصیه‌ می‌شود. راه رفتن با کفش‌های پاشنه بلند برای کسانی‌که اضافه وزن دارند باعث عدم تعادل می‌شود.

   ۹) ‌قبل از خرید کفش حتما چندبار آن را امتحان کنید و مطمئن شوید به پایتان فشار نمی‌آورد.

   ۱۰) ‌بهترین زمان برای خرید کفش پایان روز است. در طول روز پاهای شما دما، فشار و استرس زیادی را تحمل کرده و برای انتخابی آگاهانه و شناسایی سایز دقیق و مناسب، وقت مناسب‌تری است.

   ۱۱) ‌هنگام خرید کفش‌هایی که قصد دارید با جوراب آنها را بپوشید، بهتر است جورابی مناسب به پا داشته باشید که بسیار نازک یا بسیار ضخیم نباشد.

   ۱۲) خانم‌هایی که قدی متوسط یا کوتاه همراه با اندامی متوسط و چاق دارند، بهتر است از کفش‌های پاشنه‌داری استفاده کنند که پاشنه‌هایش ضخیم و بلند است.

   استفاده از این کفش‌ها، باعث زیباتر شدن حرکات و برقراری تعادل بیشتر هنگام راه‌رفتن می‌شود. البته استفاده از کفش‌های پاشنه‌دار سوزنی برای این خانم‌ها مناسب نیست.

   ۱۳) ‌بهترین کفش‌ها برای پیاده‌روی، کفش‌هایی هستند که به خوبی پاها را دربر‌گیرند و هنگام پیاده‌روی کاملا به عنوان محافظی برای پا عمل کنند و همچنین انعطاف‌پذیر باشند و پا در آن خسته نشود. کفش‌های پیاده‌روی باید بسیار سبک باشند به نحوی که اصلا احساس نکنید کفشی به پا دارید.

   ۱۴) ‌اگر به صورت حرفه‌ای و مداوم پیاده‌روی می‌کنید بهتر است کفش‌های ساقدار را انتخاب کنید که در پیاده‌روی‌های طولانی‌مدت به ساق پایتان آسیبی نرسد.

   ۱۵) ‌اگر با کفش های پاشنه‌دار مشکل دارید بهترین راه حل این است که، آنها را به پا کنید و چندین مرتبه در مقابل آینه‌های بزرگ قدم بزنید، یادتان باشد اول حتما بر ‌روی فرش آنها را امتحان کنید و از زوایای مختلف حرکات و قدم زدن خودتان را در آینه ببینید. با انجام این کار، با تسلط و اطمینان خاطر بیشتری می‌توانید این کفش‌ها را بپوشید.‌

   با این حساب اگر کفشی که می پوشید اعم از کتانی، رسمی، مجلسی، اسپورت و …. ویژگی های بالا را در بر داشته باشد مناسب است ولی حتی اگر کتانی شما ویژگی های بالا را نداشته باشد با کفش پاشنه بلند آسیب زا هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

 16. سلام و احترام خدمت مدیر وبسایت
  بنده از مطالب سایت شما لذت بردم

 17. خیلی عالی بود
  ممنون بابت سایت عالیتون

 18. خیلی از خانوم ها کفش پاشنه دار میپوشن و اتفاقی براشون نمیفته این دلیلش چیه ؟

  • با سلام
   پوشیدن کفش پاشنه بلند به مرور زمان آسیب می رساند ممکن است بنا به فیزیک بدنی و میزان ساعت پوشیدن کفشهای پاشنه بلند بین ۵ تا ۱۲ سال برای بروز علائم مختلف مانند کمردرد و …. زمان ببرد ولی در نهایت اتفاق خواهد افتاد

 19. از اینکه مطالب سایت شمارو مطالعه کردم بسیار لذت بردم

 20. سپاس از وبسایت کاربردی و مفیدتون

 21. منم چند وقتیه کفش مناسب نمیتونم برای خودم پیدا کنم باید چیکار کنم؟

  • متاسفانه اینقدر روی مد در کفش ها مانور می دهند که راحتی که اولین گزینه است فراموش شده و حتی کفش های کتانی نیز دیگر آنگونه که باید باشند طراحی نمی شوند

 22. انتخاب کفش پاشنه بلند خیلی مهمه

 23. سایت خوبی برای جذب مخاطب راه اندازی کردید

 24. این کتونی های لژداز مشکلی رو ایجاد نمیکنه ؟

 25. متشکرم از مقالات آموزنده و مفیدتون

 26. متشکرم ازاینکه باعث شدین سطح آگاهی من بالاتر برود

 27. ممنون که سرعت سایتتون بالاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: