جمعه - ۱۳۹۷/۰۷/۲۷
صفحه اصلی >> آموزش >> هنر خانه داری >> چطور کابینت ها را تمیز کنیم؟

چطور کابینت ها را تمیز کنیم؟

پاک کننده هایی برای روی کابینت

یک بطری دارای قابلیت افشانه را از مقدار مساوی آب و سرکه سفید پر کنید و یک قاشق چایخوری نمک به آن بیفزایید.خوب تکان دهید تا نمک کاملا حل شود.همچنین می توان آب لیمو را جایگزین سرکه کرد.
-مالیدن لایه ای از جوش شیرین و آب (یا آب لیمو)نیز اثربخش است.آن را بر سطح بمالید ،بگذارید ۱۵دقیقه بماند و سپس آبکشی کنید.
-یا ۲ قاشق سوپ خوری سرکه سفید،۲ قاشق سوپ خوری آمونیاک و ۱ فنجان آب گرم را ترکیب کنید.محلول به دست آمده را با دستمال یا اسفنج بر سطح بمالید و بشویید.

خرده های نان

یک سینی فلزی کوچک و زیبا زیر توستر قرار دهید.به این ترتیب،خرده نان هایی که معمولاً کاملاً برسطح کابینت پراکنده می شوند و در آخر کار شما را به تمیز کردن زمین می کشانند،فقط داخل این سینی می ریزند.

پرهیز از تجمع باکتری

با استفاده از دستمال کاغذی خونابه های باقیمانده بر سطح کابینت را پاک کرده و فورا آن را دور بیندازید.سپس سطح را با استفاده از دستمال آغشته به سرکه سفید پاک کنید.

زدودن لکه های چربی روی قفسه ها

به منظور برطرف کردن لکه های چربی روی قفسه های آشپزخانه ،لایه ضخیمی از جوش شیرین و آب تهیه کنید و روی سطح بمالید.بگذارید به همین حالت بماند تا کاملاً خشک شود. سپس هرآن چه را که قابل برداشتن است بردارید و بعد آن را حسابی با دستمالی آغشته به سرکه سفید تمیز کنید،در آخر ،با آب گرم آبکشی کنید.
-داخل قفسه ها را می توان با دستمال مرطوبی آغشته به جوش شیرین تمیز کرد.همین کار را با دستمالی آغشته به سرکه تکرار کنید.

کپک قفسه

چنانچه ازآب برای تمیز کردن قفسه ها استفاده می کنید پس از اتمام کار حتما سطح را کاملا خشک کنید.در غیر این صورت ،لابه لای ترک ها و شکاف ها کپک خواهد زد.مطمئنا از چنین پیشامدی بیزارید!

لکه های روی قفسه

معمولا لکه های معمولی روی قفسه های رنگ شده آشپزخانه به راحتی به وسیله یک دستمال نرم آغشته به مایع ظرفشویی معمولی پاک می شوند.

بوی داخل قفسه

هر از گاهی به داخل قفسه ها برسید.به این صورت که سطح داخلی را با دستمالی آغشته به سرکه سفید پاک کنید.با این کار نه تنها بوی کپک از بین می رود،بلکه ضد عفونی نیز می شود.
-بهتر است لیوان ها را به طور راست داخل قفسه بچینید.اگر دهانه آن ها را به سمت پایین بگذارید.احتمال این که بوی ماده سازنده قفسه را به خود بگیرند،زیاد است.
منبع:مجله موفقیت (ش۱۶۶)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: