پنجشنبه - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
صفحه اصلی >> آموزش >> هنر خانه داری >> ده نکته مهم در مورد تغییر دکواسیون اتاق

ده نکته مهم در مورد تغییر دکواسیون اتاق

اگر تصمیم دارید در اتاق های منزل تان تغییر دکوراسیون به وجود آورید لزومی ندارد هزینه و زمان زیادی را صرفااین کار کنید، با درنظر گرفتن نکات زیر به راحتی در یک هفته آخرقادر خواهید بودچهره ای جدید به اتاق های تان ببخشید.
۱-تغییر نحوه چیدمان اثاثیه اتاق:
تاحد امکان وسایل را با فاصله از دیوار بچینید وآن ها را در زوایای مناسب قرار دهید. به عنوان مثال قرار دان یک کاناپه در عرض اتاقی نسبتا باریک سبب می شود اتاق عریض تر به نظر برسد.
۲-رنگ زدن یک دیوار:
یکی از دیوارهای اتاق را به رنگ مورد علاقه تان درآوریدوارآن به عنوان یک ناحیه مرکزی استفاده کنید، در نظر داشته باشید که رنگ مورد نظر تا حدودی با اشیا دیگر اتاق مثل رومیزی، پرده. …مطابقت داشته باشد.تابلوها ووسایل زینتی دیگر را بر روی همین دیوار آویزان کنید و تکه ای از زیباترین اثاثیه تان رامقابل آن قرا دهید.
۳- استفاده از گیاهان :
گیاهان سبز همیشه جان تازه ای به فضای اتاق می بخشند،گیاهی مناسب با فضای اتاق تان را انتخاب کرده، آن رادریکی از زوایای اتاق قرار دهید.
۴-پهن کردن قالیچه در کف اتاق:
استفاده از قالیچه روش مناسبی جهت گرم تر کردن فضا وایجاد محیطی صمیمی است. بهتراست قالیچه را به صورت زاویه دار در زیر میز اتاق پهن کنید.
۵-آویختن تابلو یاآینه به دیوار:
تصاویری را که به نوعی بازتابی از شخصیت شماست در قاب های مزین بر روی دیوار نصب کنید.اگر از آیینه استفاده می کنید،نهایت سعی خود رابه کار بگیرید تا آن را در محلی مناسب که منعکس کننده چشم اندازی قابل توجه از عناصر موجود دراتاق است، آویزان نمایید.
۶-دسته بندی کردن اشیا:
تعدادمجسمه واشیا تزئینی مورد علاقه تان را جمع آوری کنید و در اتاق جایی را مخصوص چیدن آن ها در نظر بگیرید. آن ها را به سه یا پنج دسته تقسیم کنید ومجسمه های مشابه را در یک دسته کنار همدیگر بچینید. سعی کنید اشکال متفاوتی را برای چیدن انتخاب کنید.
۷-استفاده از بالشتک های تزئینی یا کوسن:
یکی از مزایای کوسن ها این است که به آسانی می توان ازآن ها به منظور افزودن طرح و بافت های مختلف به اتاق استفاده کرد،کوسن ها را می توان به صورت های مختلف برروی کاناپه یا صندلی چید.
۸-تعویض لامپ های اتاق:
لامپ معمولا یکی از علایم نشان دهنده منسوخ شدن دکوراسیون اتاق شماست. بنابراین لامپ های اتاق را تعویض کرده واز لامپ های جدید موجود در بازار استفاده کنید.
۹-استفاده از پارچه های رنگی :
مشابه کوسن ها، از پارچه های رنگی با جنس ها وطرح های مختلف نیز می توان جهت تزیین اتاق استفاده کرد.کافی است با اندکی دقت وتوجه نقش وجنس دلخواه تان را بیابید.
۱۰-مرتب چیدن :
درهم و برهمی یکی از فاکتورهایی است که در کسالت بار کردن فضای اتاق تاثیر بسزایی دارد. سعی کنید فضاهای خاصی را به وسایل چون روزنامه، مجلات، اسباب بازی ها ووسایل خرده ریز دیگر، اختصاص دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: