پنجشنبه - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
صفحه اصلی >> گوناگون >> سینما در 30 نما >> سهم کودک از سینمای ایران جدی گرفته شود

سهم کودک از سینمای ایران جدی گرفته شود

رئیس‌جمهور آینده سهم کودک از سینمای ایران را فراموش نکند

فرزاد اژدری کارگردان سینمای کودک از رئیس جمهور آینده خواست به سبد کالای فرهنگی و سهم کودکان از سینمای ایران بیشتر توجه کند.

فرزاد اژدری کارگردان فیلم هایی چون” عملیات مهد کودک” و “سلام بر فرشتگان”  از رئیس جمهور آینده که دولت یازدهم را مدیریت خواهد کرد خواست که به سینمای کودک توجه بیشتری داشته باشد و در این باره افزود: کودکان ایران در اتفاق مهمی چون انتخابات کنار پدران و مادرهای خود هستند و تمام بحث ها و گفتگوهایی را که در این ایام مطرح می شود با دقت رصد می کنند.

به گفته وی، کودکان در این همراهی چشم به راه انتخاب درست بزرگترها هستند.

وی در ادامه افزود: از همین رو معتقدم هر نامزدی که رای می آورد باید سهم کودکان در سبد کالاهای فرهنگی را درنظر بگیرد و در این میان سینما جای مهمی در این سبد فرهنگی دارد که باید مورد توجه برگزیده انتخابات قرار گیرد و در نگاه کلی امیدوارم سیاست گذاران کلان فرهنگی در دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری با مردم و هنر آشتی کنند.

کارگردان فیلم “عملیات مهد کودک”  با اشاره به اکران عمومی فیلم “عملیات  مهد کودک” گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده نخستین حضور این فیلم پیش از اکران، در جشنواره فیلم کودک خواهد بود و پس از آن به اکران عمومی درخواهد آمد.

اژدری در پایان بیان کرد: پس از ساخت فیلم “سلام بر فرشتگان” سه طرح به فارابی ارائه کردم که هر سه طرح توسط شورای فیلم کودک فارابی رد شد و منتظرم پس از انتخابات طرح تازه ای را پیگیری کنم.

منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: