شنبه - ۱۳۹۸/۰۱/۰۴
صفحه اصلی >> گوناگون >> مناسبت ها >> دختر خانم ها مراقب ملاک انتخاب همسر باشند!

دختر خانم ها مراقب ملاک انتخاب همسر باشند!

دوازده مورد وجود دارد که دختر خانم ها را در همان شروع انتخاب و تصمیم گیری برای ازدواج به اشتباه می اندازد. به عبارت دیگر، باید برای انتخاب شوهر مناسب از این دوازده خطا دوری کنید:
۱) تهیه ی یک فهرست بلند بالا از خصوصیات همسر مورد نظر با تمام جزییات و ریزه کاری ها اشتباه است. درست است که باید فردی را انتخاب کنید که خصوصیات او به نظرات شما شبیه تر باشد، اما اگر زیاده از حد محافظه کارانه عمل کنید و تمام زیر و بم او را مورد قضاوت قرار دهید، بالاخره مواردی پیش می آید که با فهرست شما همخوانی ندارد و همین موضوع باعث می شود به دلیل مسایل جزیی، فرد مورد نظر را قبول نکنید.
۲) اگر تا یک سنی ازدواج نکرده اید و حالا فکر می کنید دیر شده و دیگران شما را زیر ذره بین قرار داده اند و فقط به همین دلیل، فوراً به یک خواستگار بله می گویید، اشتباه می کنید.
۳) مقایسه همیشه کار را خراب می کند. اگر دایم خواستگارها را با هم یا با سایر افرادی که اطراف تان هستند و مورد تأیید شما قرار گرفته اند، مقایسه کنید ، مطمئناً نمی توانید تصمیم درستی بگیرید.
۴) اگر از آن دسته از آدم هایی هستید که دو دستی به غم و غصه یا گذشته چسبیده اید، اشتباه می کنید. اگر به هر دلیل موقعیت هایی را در گذشته از دست داده اید، دیگر به آن فکر نکنید. پویا باشید و خودتان را برای آینده آماده کنید.
۵) بعضی ها به خودشان اجازه نمی دهند کسی را دوست داشته باشند و این مسأله برای شان مشکل ایجاد می کند. مثلاً ممکن است فردی از بسیاری جهات مورد تأیید شما دوست داشتنی باشد، اما به دلیل حرف و حدیث بی منطق و دور از عقل دیگران خیلی ها قرار نگیرد. در این شرایط اگر فرصت دوست داشتن و بله گفتن را از خودتان بگیرید، خطای بزرگی مرتکب شده اید.
۶) گاهی بعضی دختر خانم ها اعتماد به نفس پایینی دارند و فکر می کنند پر از اشکال هستند و مورد تأیید دیگران قرار نمی گیرند، در حالی که اگر به نکته مثبت خودشان توجه کنند، از خیلی ها بهتر به نظر می رسند.
۷) در مواردی، دختر خانم ها انتظار دارند فوراً عشق و علاقه ی شدید و رؤیایی بین آنها و همسر آینده شان به وجود بیاید و به عبارتی طرف مقابل فوراً یک دل نه صد دل عاشق شان بشود. وقتی چنین توقعی دارند و زلزله ی مورد نظر آنها اتفاق نمی افتد، فوراً دلسرد شده، عقب می کشند. اگر انتظار دارید در همان برخورد اول یک رابطه ی شدید عاشقانه به وجود بیاید، جلو این ازدواج، یک پرچم قرمز بزرگ نگه داشته اید. با این کار واقع بینی را کنار گذاشته اید، در حالی که دنیای ما کاملاً واقعی است.
۸) مرد ایده آل زندگی شما با مردهای به اصطلاح ایده آل فیلم ها کاملاً فرق می کند. به عبارتی منتظر چنین موجوداتی نباشید، چون چنین مردهایی فقط به فیلم ها تعلق دارند.
۹) گاهی دخترها سراغ فردی می روند که هیچ شباهتی به آنها ندارد و فقط به یک دلیل خاص مورد تأیید آنهاست، یادتان باشد تنها با یک خصوصیت نمی توان زندگی کرد.
۱۰) تمرکز روی نکات منفی خطای بزرگی است. یادتان باشد اگر به هر دلیلی درباره ی مردها احساسات منفی در شما وجود داشته، آنها را کنار بگذارید و با دیدگاه مثبت، انتخابی مناسب داشته باشید.
۱۱) بعضی دختر خانم ها تحصیل و شغل مناسب دارند، فکر می کنند به دلیل رفع نیاز مالی می توانند از موضع بالا صحبت کنند و به کمک یک مرد احتیاج ندارند. این دختر خانم ها با این طرز فکر سد بزرگی مقابل خودشان ایجاد می کنند و نمی توانند درست انتخاب کنند، چون مدام دیگران را از خود می رنجانند.
۱۲) ایثار و فداکاری بیش از حد، به دیگران بیش از خود فکر کردن و نیاز دیگران را به خود مقدم دانستن اشتباه بزرگی است که بعضی دخترها مرتکب می شوند، اگر به هر دلیل بار مسؤولیتی به دوش شماست قبول؛ اما باید اول به خود، نیازها و آینده ی شخصی تان فکر کنید و موقعیت ها را از دست ندهید.
منبع: ۷ روز زندگی- ش ۸۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: