جمعه - ۱۳۹۷/۱۰/۲۸
صفحه اصلی >> گوناگون >> فناوری >> تحریم جدید گوگل علیه ایران؛ سرویس آنالیتیکس مسدود شد

تحریم جدید گوگل علیه ایران؛ سرویس آنالیتیکس مسدود شد

بر اساس گزارش های اخیر، گوگل دسترسی بعضی از سایت های ایرانی به سرویس آنالیتیکس را مسدود کرد.

تحریم جدید گوگل علیه ایران؛ سرویس آنالیتیکس مسدود شدپس از اینکه روز گذشته شرکت گوگل فهرستی متشکل از نام برخی کشورها از جمله  ایران را منتشر و اعلام کرد که این کشورها از تحریم برنامه Play Store خارج شده اند؛ اقدام جدید این شرکت دوباره تعجب همگان را برانگیخت.

این شرکت در اقدامی جدید دسترسی بعضی از سایت های ایرانی را به سرویس «Google Analytics» خود، مسدود کرد. سرویس گوگل آنالیتیکس، سرویسی است که کارش گزارش‌دهی و ردگیری در مورد ترافیک بازدید از سایت‌های مختلف است. این سرویس محبوب ترین سرویس در این زمینه است و به دلیل ویژگی جامع و کارایی بالایی که دارد مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

به نظر می‌رسد که این اقدام گوگل تحت تاثیر سیاست‌گذاری های دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و فشارهای او بوده است. هرچند که شرکت گوگل هنوز درخصوص این موضوع اعلام نظر رسمی نکرده است، تیم پشتیبانی شرکت گوگل در پاسخ به چرایی این اقدام، «نقض سیاست های سرویس آنالیتیکس» را دلیل قطع دسترسی سایت های ایرانی عنوان کرده است.

گفتنی است؛ این تحریم شرکت گوگل فعلا همگانی نیست و برخی از سایتهای ایرانی هنوز به این سرویس دسترسی دارند. اما باید منتظر ماند و دید که شرکت گوگل دلیل این اقدام غیرحرفه ای خود را چه چیزی عنوان می‌کند.

همچنین مدتی پیش شرکت اپل نیز به بهانه تحریم های دولت آمریکا برخی از نرم افزارهای ایرانی را از اپ استور حذف کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی: